Największa w Polsce tęczowa impreza sportowa ponownie w Poznaniu

28/05/2024

Aż 180 osób grających z 6 polskich miast, w 22 drużynach. Tak w liczbach prezentuje się Drugi Tęczowy Puchar Polski w Siatkówce, które odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Poznaniu. To również początek Poznań Pride 2024.

Tęczowy Puchar Polski w Siatkówce to największe wydarzenie sportowe społeczności LGBT+. Do Poznania przyjadą przedstawiciele wszystkich polskich, tęczowych klubów sportowych i drużyny niezrzeszone. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Klub Sportowy Orion Poznań.

Nasz turniej to jedyne w Polsce dwudniowe wydarzenie sportowe dla tęczowych drużyn. Walczymy o Tęczowy Puchar Polski, który w ubiegłym roku trafił w ręce Klubu Volup Warszawa. Teraz Orion Poznań, Dragon Balls Kraków i Chillli Katowice będą się starać odebrać stolicy to ważne trofeum. A na siatkarskich boskich spotkają się też drużyny z Gdańska i Wrocławia. To 180 amatorek i amatorów siatkówki w jednym miejscu” – podsumowuje Dawid Abramowicz, wiceprezes Klubu Sportowego Orion Poznań

Ceremonia otwarcia i pierwsze mecze odbędą się w piątek 31.05, a w sobotę 01.06 drugi dzień gry i ceremonia wręczenia medali, nagród i Tęczowego Pucharu Polski. Na boiskach spotkają się 22 drużyny, podzielone na 4 poziomy grania.

„To dla nas wielkie święto, integracja i niesamowite emocje amatorskiego sportu. Drugi Tęczowy Puchar Polski to również pierwsze wydarzenie Miesiąca Dumy, czyli Poznań Pride 2024, które organizują nasi przyjaciele z Grupy Stonewall. Przygotowaliśmy więc wiele atrakcji i cennych nagród, by wszyscy dobrze wspominali wizytę w Poznaniu” – opisuje Paweł Kardynia, prezes Klubu Sportowego Orion Poznań.

Tęczowy Puchar Polski jest dofinansowany ze środków Budżetu Miasta Poznania. A rozgrywki odbędą się na halach Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Chwiałka.STOWARZYSZENIE KLUB SPORTOWY ORION POZNAŃ

Zostaliśmy zarejestrowani dnia 06.07.2021
KRS 0000909878
NIP 7792528340
REGON 389378375

Partnerami Klubu są Miasto Poznań oraz Lokum Stonewall.

Wszelkie prawa do nazw, znaków graficznych i treści są zastrzeżone.
Ich wykorzystanie możliwe jest wyłącznie za pisemną zgodą Zarządu Klubu.