Walka o Tęczowy Puchar Polski

03/06/2024
TPP 2024 7

Cztery amatorskie kluby walczyły przez długi weekend w Poznaniu o najcenniejszy symbol tęczowego sportu. Klub Volup Warszawa obronił tytuł i zdobył Tęczowy Puchar Polski w Siatkówce. Na halach POSIR Chwiałka walczyły 22 drużyny, czyli łącznie prawie 180 osób.

Warszawa, Poznań, Katowice i Kraków to miasta gdzie od lat działają kluby sportowe LGBTQ+. Na Drugi Tęczowy Puchar Polski przyjechały też drużyny z Wrocławia i Gdańska. Inicjatorem i organizatorem największej w kraju tęczowej imprezy sportowej jest Klub Sportowy Orion Poznań.

„Tęczowy Puchar Polski to sporo pracy i jednocześnie wielka przyjemność. Tym bardziej, że już drugi raz pokazujemy poznańską gościnność na najwyższym organizacyjnym poziomie. Nasze wydarzenie to też jedyny amatorski turniej siatkówki, gdzie osoby grające zmagają się na boiskach aż dwa dni. A do tego biorą udział w licznych imprezach towarzyszących” – podsumowuje Paweł Kardynia, prezes Klubu Sportowego Orion Poznań.

Drugi Tęczowy Puchar Polski zebrał prawie 180 osób i liczne grono kibiców. Na dwóch halach POSIR Chwiałka odbywały się mecze aż w czterech kategoriach. Ostatecznie trofeum trafiło ponownie do Klubu Volup Warszawa.

„Udało się nam stworzyć naprawdę profesjonalną imprezę sportową dla amatorów siatkówki spod znaku tęczy. Mamy nadzieję, że kluby Orion Poznań, Volup Warszawa, Chillli Katowice i Dragon Balls Kraków zainspirują kolejne miasta do tworzenia sportowych stowarzyszeń LGBTQ+. Takie wydarzenia jak Tęczowy Puchar Polski dają bezpieczną platformę do uprawiania sportu bez wykluczania i stereotypów, dlatego liczymy, że nasza inicjatywa będzie się rozwijać” – dodaje Dawid Abramowicz, wiceprezes Klubu Sportowego Orion Poznań.

Wydarzenie było dofinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania.STOWARZYSZENIE KLUB SPORTOWY ORION POZNAŃ

Zostaliśmy zarejestrowani dnia 06.07.2021
KRS 0000909878
NIP 7792528340
REGON 389378375

Partnerami Klubu są Miasto Poznań oraz Lokum Stonewall.

Wszelkie prawa do nazw, znaków graficznych i treści są zastrzeżone.
Ich wykorzystanie możliwe jest wyłącznie za pisemną zgodą Zarządu Klubu.