Nadchodzi największy w Polsce turniej tęczowej siatkówki

18/02/2024
TPP baner tło C

Na przełomie maja i czerwca, ponad dwustu zawodników i zawodniczek z całego kraju, przyjedzie do Poznania na Drugi Tęczowy Puchar Polski. Są częścią amatorskich drużyn siatkarskich z kilku polskich miast. Walczyć będą przez dwa dni na halach POSIR Chwiałka. To jedyne takie wydarzenie w Polsce.

Amatorska siatkówka rozwija się mocno. To także efekt rosnących w siłę sportowych klubów LGBT. Tak jest w Warszawie, Krakowie i Katowicach. A największe wydarzenie sportowe siatkówki amatorskiej spod znaku tęczy przygotowuje poznański Klub Sportowy Orion.

„Na co dzień organizujemy grę i treningi w siatkówkę, squasha i tenisa. Tęczowy Puchar Polski to największe nasze wydarzenie w roku. Pierwsza edycja była wielkim sukcesem. Mówiły o nas ogólnopolskie media, a oceny uczestników były wyśmienite. W tym roku powtarzamy sukces” – mówi Paweł Kardynia, prezes Klubu Sportowego Orion Poznań.

Drugi Tęczowy Puchar Polski to jedyny w Polsce dwudniowy amatorski turniej tęczowej siatkówki. Do Poznania zjedzie ponad 200 zawodników i zawodniczek.

„To około 25 drużyn, które będą bić się na boiskach o najważniejsze trofeum. W ubiegłym roku walkę o Puchar wygrał warszawski Klub Volup. Ale na naszym Turnieju nagrody otrzymują wszyscy. Organizujemy do tego wiele wydarzeń towarzyszących” – podkreśla Dawid Abramowicz, wiceprezes Klubu Sportowego Orion Poznań.

Wydarzenie odbędzie się na przełomie maja i czerwca, a rejestracja drużyn już się rozpoczęła. Turniej wspiera Miasto Poznań, a siatkarskie zmagania będą miały miejsce na halach POSIR Chwiałka.

Szczegóły na https://teczowypucharpolski.pl/STOWARZYSZENIE KLUB SPORTOWY ORION POZNAŃ

Zostaliśmy zarejestrowani dnia 06.07.2021
KRS 0000909878
NIP 7792528340
REGON 389378375

Partnerami Klubu są Miasto Poznań oraz Lokum Stonewall.

Wszelkie prawa do nazw, znaków graficznych i treści są zastrzeżone.
Ich wykorzystanie możliwe jest wyłącznie za pisemną zgodą Zarządu Klubu.