Nowa seria turniejów siatkarskich w Poznaniu

10/03/2024
Poznańskie Spotkania Siatkarskie Fota 4

Już 24 marca swoją inaugurację będą mieć Poznańskie Spotkania Siatkarskie. Turniej siatkówki dla amatorów odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 72 na osiedlu Newtona, a jego organizatorem jest Klub Sportowy Orion Poznań. Rejestracja właśnie ruszyła.  

Większość gmin powiatu poznańskiego ma w swoich kalendarzach stałe, amatorskie turnieje siatkówki. W Poznaniu odbywają się również takie imprezy, ale w różnej formie i częstotliwości, dlatego Klub Sportowy Orion Poznań inicjuje Poznańskie Spotkania Siatkarskie.

„Amatorski sport rozwija się w naszym mieście bardzo intensywnie. Widzimy dużą potrzebę podgrzewania rywalizacji wśród zawodniczek i zawodników, którzy w swoim czasie wolnym razem grają w siatkówkę, wynajmując hale w poznańskich szkołach. Chcemy stworzyć dla nich nowy powód do weekendowych zmagań, z w pełni profesjonalną organizacją” – podkreśla Paweł Kardynia, prezes Klubu Sportowego Orion Poznań.

Pierwszy turniej w ramach Poznańskich Spotkań Siatkarskich odbędzie się w niedzielę 24 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 72 na osiedli Newtona. Do gry stanie łącznie 12 drużyn podzielonych na dwie kategorie. Kategoria Open dotyczy drużyn męskich i mieszanych, drugą jest kategoria Żeńska.

„Mamy doświadczenie w organizowaniu wydarzeń sportowych, które łączą w pozytywnych emocjach amatorów sportu z całej polski. Teraz chcemy to doświadczenie przenieść na imprezę skierowaną do szerokiego grona amatorskich drużyn z Poznania. Będą profesjonalni sędziowie, medale pamiątkowe dla wszystkich uczestników i uczestniczek, a turniej poprowadzi Mariusz Frąckowiak” – podkreśla Dawid Abramowicz, wiceprezes Klubu Sportowego Orion Poznań.

Pierwsze Poznańskie Spotkanie Siatkarskie rozpocznie się 24 marca o 9:00 prezentacją drużyn i wspólną rozgrzewką. Zakończenie turnieju z wręczeniem nagród dla najlepszych drużyn i MVP imprezy około 15:00. Rejestracja i wszelkie informacje o turnieju na https://siatkowkapoznan.pl. Wydarzenie realizowane jest między innymi ze środków budżetowych Miasta Poznania.STOWARZYSZENIE KLUB SPORTOWY ORION POZNAŃ

Zostaliśmy zarejestrowani dnia 06.07.2021
KRS 0000909878
NIP 7792528340
REGON 389378375

Partnerami Klubu są Miasto Poznań oraz Lokum Stonewall.

Wszelkie prawa do nazw, znaków graficznych i treści są zastrzeżone.
Ich wykorzystanie możliwe jest wyłącznie za pisemną zgodą Zarządu Klubu.