Tęczowi sportowcy jadą do Kopenhagi!

15/08/2021
Tęczowi sportowcy jadą do Kopenhagi 2

WorldPride, czyli największa parada i wydarzenie kulturalne LGBT+ na świecie i EuroGames, czyli największe w Europie wydarzenie sportowe w jednym miejscu. A dokładniej w dwóch ? Duńska Kopenhaga i szwedzkie Malmo są w tym roku tęczowymi stolicami.

Kultura & sport

Trochę to skomplikowane do opisania, ale jak się okazuje organizatorzy dwóch różnych wydarzeń, w dwóch różnych miastach, dwóch różnych krajów, postanowili działać razem pod nazwą Kopenhaga 2021.

Od 12 do 22 sierpnia w duńskiej stolicy i szwedzkim Malmo odbywa się WorldPride. To organizowana od lat w różnych miastach świata seria parad, koncertów, wystaw i innych wydarzeń, którym celem jest promocja kultury LGBT+. Ale tegoroczne WorldPride odbywa się razem z tęczowymi, europejskimi igrzyskami sportowymi, a więc EuroGames.

To największe na naszym kontynencie wydarzenie sportowe LGBT+ organizowane jest od 1992 roku. I tak, prawie co roku, do jednego miejsca zjeżdża się nawet kilka tysięcy tęczowych sportowców. To przedstawiciele kilku, a czasem nawet kilkunastu krajów, którzy biorą udział w rozgrywkach w dziesiątkach różnych dyscyplin.

Co się dzieje w Kopenhadze?

Igrzyska w Tokio za nami, a już od 18 do 20 sierpnia kolejne sportowe emocje. Organizatorzy spodziewają się nawet około 4000 uczestników. W Kopenhadze i Malmo aż w 22 dyscyplinach rywalizować będą sportowcy LGBT+.

Będzie oczywiście siatkówka, tenis i squash, a także dyscypliny biegowe oraz na przykład jazda figurowa na lodzie. I jak przystało na taki event, w planach jest ceremonia otwarcia i zamknięcia, które będą transmitowane na cały świat. W trakcie tej na zakończenie wystąpi między innymi Todrick Hall.

Na portalu ORIONsport będziemy relacjonować to co będzie się działo na EuroGames, więc śledźcie nasze kanały.

Inny świat

Co ciekawe wśród partnerów wydarzenia są marki znane z Polski. Na pierwszym miejscu wymieniana jest Coca-Cola, dalej producent farb Flugger czy piwa Somersby oraz Facebook, Google i Lego. A sponsorami są firma budowalna Skanska, komputerowi giganci czyli Microsoft i IBM czy Starbucks.

Kolejne EuroGames już są zaplanowane. W 2022 roku to sportowe wydarzenie odbędzie się w holenderskim mieście Nijmegen, a rok później w szwajcarskim Bern.

Zdjęcia z profilu facebooka wydarzenia: https://www.facebook.com/copenhagen2021STOWARZYSZENIE KLUB SPORTOWY ORION POZNAŃ

Zostaliśmy zarejestrowani dnia 06.07.2021
KRS 0000909878
NIP 7792528340
REGON 389378375

Partnerami Klubu są Miasto Poznań oraz Lokum Stonewall.

Wszelkie prawa do nazw, znaków graficznych i treści są zastrzeżone.
Ich wykorzystanie możliwe jest wyłącznie za pisemną zgodą Zarządu Klubu.