7 zasad idealnej sylwetki

06/01/2022
7 zasad idealnej sylwetki 0

Na podstawie rozmów z tymi, którzy osiągnęli sukces i tymi, którzy pomagali Im w tej drodze, stworzyliśmy 7 zasad idealnej sylwetki. Po prostu musisz ich przestrzegać!

Wytrwałość

Wbrew temu co mówią niektóre reklamy i wielmożni znachorzy, nie ma magicznej tabletki ani nadzwyczajnego urządzenia, które da nam idealną sylwetkę! Droga do jej osiągnięcia jest długa i wyboista. Podstawą jest determinacja!

Jeśli nie chce się Wam ćwiczyć, tym bardziej powinniście zabrać się za siebie. Przecież aktywność fizyczna dodaje energii. Poza tym wymówki są Waszym najgorszym wrogiem. Sukces, który obserwujecie u innych, jest dowodem na Ich wytrwałość. Wy też możecie go osiągnąć. Trzeba tylko codziennie starać się zbliżać do mety. CheatDay w diecie czy dzień bez siłowni, fitnessu czy ćwiczeń w domu, musi być wyjątkiem, bo nasze ciała potrzebują być na stałe nastawione na właściwe tory. To tory prowadzące do stacji zwanej ?Idealna Sylwetka?.

Skupienie

Nastawienie na ściśle określony cel lub kilka celów pośrednich, to sposób na wygraną. Musicie skupić się na tym, co chcecie osiągnąć. Koncentracja w czasie ćwiczeń i unikanie wszystkiego co rozprasza naszą uwagę, musi być Waszym mottem życiowym. I uwaga, dotyczy to też ludzi, którzy nie pozwalają się Wam skupić na Waszych zadaniach i marzeniach. Omijajcie takich ludzi lub przyjemniej ograniczajcie kontakt z Nimi.

Zdrowie

Dbanie o zdrowie to nie tylko moda. Zdrowy człowiek wygląda lepiej i łatwiej jest mu osiągnąć, to co sobie założył. Poza tym pozbycie się niezdrowych nawyków i zdrowa dieta dadzą szybszy rezultat w zmianie Waszego ciała. Bez zmiany na zdrowe wersje, tego co kładziemy na talerz i tego jak wygląda nasz dzień, można zapomnieć o ?idealnej sylwetce?.

Równowaga

Stres wypływa na nasze ciało. Idealna sylwetka, to także dowód na równowagę jaką osiągnęła dana osoba. Także tą hormonalną. Praca i odpoczynek muszą iść w parze. Niektórzy znajdują równowagę na siłowni, inny poza siłownią zapisują się też na jogę. Nie ważne jaki jest Wasz scenariusz, ważne by dał równowagę Waszemu umysłowi. To przełoży się na równowagę ciała!

Pokora

To rzecz, o której często zapominamy. Jest elementem wytrwałości, ale postanowiliśmy ją wrzucić jako osobną zasadę. Podchodzenie do życia z pokorą i wyznaczanych celów w tym życiu także z pokorą, pozwala uniknąć błędów i kontuzji. Jeśli planujesz wkrótce podnosić hantle 20-kilowe, zacznij od upewnienia się, że dasz radę z tymi 10-kilowymi. Nie rzucaj się na głęboką wodę. Warto najpierw nauczyć się dobrze pływać. Budowanie idealnej sylwetki to droga na górski szczyt. Długi marsz z pięknymi widokami to przecież nie to samo, co szybki wjazd kolejką górską.

Szacunek

Nie wytykajcie palcami tych, którzy mają już to, co Wy chcecie osiągnąć. Nie oceniajcie Ich. Nie patrzcie też z góry na ludzi, którzy są dopiero na początku drogi. Szacunek dla innych, Ich determinacji i wiedzy, może Wam tylko pomóc. Tym bardziej, że przecież sami nie chcecie, by ktoś oceniał Was kiedy walczycie. Chcecie, by ocenili Was, kiedy już wygracie!

Akceptacja

Pamiętajcie, że sukces odnoszą Ci, którzy dobrze znają swoje granice. Jeśli są takie, których nie można przekroczyć, to trzeba je zaakceptować. Nie każdy może mieć sześciopak na brzuchu, bo takie ułożenie mięśni to cecha, z którą się rodzimy. Oczywiście, by zajebiście wyglądały, muszą być ćwiczone. Ale jeśli Wasze mięśnie brzucha układają się w inny wzór, Waszym celem powinien być płaski brzuch. Sześciopak nie może nim być.

Brak akceptacji własnych granic jest ważny, bo próbując za bardzo, można się uszkodzić. Wtedy marzenia o idealnej sylwetce, zamienicie na sny o wyjściu ze szpitalnego łózka!

Niech moc będzie z Wami w 2022 roku! STOWARZYSZENIE KLUB SPORTOWY ORION POZNAŃ

Zostaliśmy zarejestrowani dnia 06.07.2021
KRS 0000909878
NIP 7792528340
REGON 389378375

Partnerami Klubu są Miasto Poznań oraz Lokum Stonewall.

Wszelkie prawa do nazw, znaków graficznych i treści są zastrzeżone.
Ich wykorzystanie możliwe jest wyłącznie za pisemną zgodą Zarządu Klubu.