Podsumowanie roku 2021 Klubu Orion Poznań

29/12/2021
Podsumowanie roku 2021 Klubu Orion Poznań

Ale to był rok! Nasz pierwszy, w ramach pierwszego w Poznaniu klubu sportowego spod znaku tęczy. I choć generalnie nie wypada chwalić się samemu swoimi sukcesami, my trochę musimy. Z racji tego, że jesteśmy Stowarzyszeniem i prowadzimy jawne działania zebraliśmy to co udało nam się zrobić wspólnie z Wami w 2021 roku!

Łączy nas siatkówka

Kalendarz osób, które zgromadził Orion jest bardzo aktywny. Przewodzi w nim siatkówka halowa, która od początku naszego istnienia przyciąga najwięcej osób na każde spotkanie. Od momentu, kiedy zmieniły się restrykcje związane z pandemią, w każdy poniedziałek odbywa się trening poziomu B i gra integracyjna poziomu C. Środa to gra integracyjna wszystkich, często nawet z zaproszonymi znajomymi. Z kolei piątek to trening poziomu C.

Latem nasz kalendarz wypełniały w weekendy wyjazdy rowerowe. W sumie odbyło się aż kilkanaście wypraw, z czego ta najdłuższa aż do Uzarzewa. W czerwcu zainaugurowaliśmy również sekcję squasha, która teraz gra co tydzień we wtorki wieczorem.

Wydarzenia warte zapamiętania

Poza codziennymi sportowymi aktywnościami Orion organizował też inne wydarzenia, a nasi członkowie brali również udział w przedsięwzięciach przygotowanych przez inne kluby, w tym warszawski Volup i katowickie Chillli. Ale po kolei?

W czerwcu spędziliśmy trzy dni na wodach Drawy. Zachwycaliśmy się dziką przyrodą, a nasze kajaki kilka razy zaliczyły pełne zamoczenie. Wszyscy wróciliśmy jednak z myślami, że spływ kajakowy trzeba powtórzyć!

W tym samym miesiącu organizowaliśmy pierwsze nasze orionowe wydarzenie dla gości. Zaprosiliśmy do Poznania przyjaciół z Klubu Volup Warsaw na weekend sparingowy. Wcześniej zaprezentowaliśmy nasze stroje, w których oczywiście graliśmy przeciwko warszawskim siatkarzom.

Lipiec przyniósł oficjalną decyzję KRS o wpisaniu nas na listę Stowarzyszeń, jako Klub Sportowy Orion Poznań, a nasi przedstawiciele brali udział w Chillli Summer Camp 2021 w Brennej.

W sierpniu pokazaliśmy światu naszą stronę www wraz z pierwszym w Polsce portalem sportowym LGBT. Graliśmy też w kilku turniejach piłki plażowej, między innymi w warszawskim Volup Beach Cup 2021.

Wrzesień był dla nas wyjątkowym miesiącem, ponieważ jako Klub Orion Poznań zgłosiliśmy się na pierwszy nasz międzynarodowy, tęczowy turniej siatkówki. Trzy nasze drużyny grały w Volup Summer Cup 2021, który odbył się w Warszawie.

W październiku z kolei postanowiliśmy wykorzystać nasz potencjał i stworzyliśmy pierwszą publiczną zbiórkę na piłki klubowe. Udało się zebrać ponad 1000 złotych, za co kupiliśmy profesjonalne piłki siatkarskie. Nasza drużyna wzięła też udział w Turnieju Siatkówki w Dopiewie, a na koniec miesiąca rozpoczęliśmy pierwszy kurs samoobrony.

Listopad także nie obył się bez sukcesów! Tym razem zdobyliśmy pierwszy w historii Klubu grant ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania i zorganizowaliśmy serię wydarzeń rekreacyjno-sportowych na III Poznański Tydzień Tolerancji. W ramach naszej akcji ?Sport Bez Uprzedzeń? odbyły się darmowe zajęcia z siatkówki, jogi, fitnessu na trampolinach, tęczowego latino dance oraz Salsation.

W ostatnim miesiącu 2021 gościliśmy u siebie przyjaciół z Klubu Chillli Katowice, w ramach kolejnego weekendu sparingowego.

Bogatsi o wiele doświadczeń i nowych znajomości, nie możemy się już doczekać roku 2022!STOWARZYSZENIE KLUB SPORTOWY ORION POZNAŃ

Zostaliśmy zarejestrowani dnia 06.07.2021
KRS 0000909878
NIP 7792528340
REGON 389378375

Partnerami Klubu są Miasto Poznań oraz Lokum Stonewall.

Wszelkie prawa do nazw, znaków graficznych i treści są zastrzeżone.
Ich wykorzystanie możliwe jest wyłącznie za pisemną zgodą Zarządu Klubu.