5 rzeczy, które warto zrobić przed snem, by stracić na wadze!

02/06/2022
5 rzeczy, które warto zrobić przed snem, by stracić na wadze!

Odchudzanie to oczywiście nie łatwe zadanie. Ale wiele badań wskazuje na to, że warto pamiętać o kilku zasadach, by zwiększyć szanse na sukces. Oto pięć rzeczy, które warto zrobić zanim pójdziemy spać, by stracić na wadze!

Poniżej lista pomysłów, które warto wziąć pod uwagę, kiedy walczymy z kilogramami powstała po analizie tekstów dietetyków i sportowców. Mamy nadzieję, że się Wan przyda!

Zdrowe jedzenie przed snem

Spożywanie pokarmów bogatych w aminokwasy, w tym w tryptofan pomoże zredukować hormony stresu w organizmie, które często są jednym z powodów przybierania na wadze. A przemiany tryptofanu są źródłem istotnych dla dobrego snu związków, takich jak serotoniny czy melatoniny. Bogate w tryptofan są kurczak z indykiem, soja, pestki dyni czy parmezan (choć trzeba pamiętać, że zbyt dużo ciężkich serów, też nie służy odchudzaniu).

Uważaj na cukier i tłuszcz

W czasie odchudzania, ale szczególnie wieczorem trzeba pamiętać, że musimy spalić każdą spożytą kalorię. A skoro idziemy spać, to nie będziemy mieli jak tego zrobić. Noc to idealny czas na tworzenie się komórek tłuszczowych, bo tak Twój organizm magazynuje tę niewykorzystaną energię.

Czerwona herbata

Wielu specjalistów poleca czerwoną herbatę przed snem. Ta zwykła czarna, szczególnie długo parzona, może działać zbyt pobudzająco i utrudnić zaśnięcie. Tymczasem herbata czerwona, czyli rooibos, redukuje hormony stresu. Inne herbaty, które można pić przed snem to rumianek, oolong czy zielona herbata.

Aktywność fizyczna

Nie chodzi o żaden wielki trening, bo wielu osobom, przez zbyt duże pobudzenie, utrudnia on zasypianie. Ale wykonanie prostych ćwiczeń przed snem może pomóc schudnąć. Wystarczy dosłownie 20 minut aktywności, najlepiej na świeżym powietrzu. To pomaga dotlenić nasz organizm. Wystarczy rozciąganie lub prosty zestaw kardio, albo nawet szybki spacer. To pobudzi organizm, by przez noc czerpał energię z tego co zjedliśmy w ciągu dnia i zmniejszy prawdopodobieństwo odkładania się tłuszczu.

Idź wcześniej spać

Wcześniejsze położenie się do łóżka zwyczajnie zwiększa długość snu, ale może też być dobrym sposobem na uniknięcie wieczornego podjadania. Poza tym dłuższy sen daje więcej czasu organizmowi na odpoczynek, czyli uspokojenie wszystkich procesów jakie w nas zachodzą. To też może przyczynić się do przyspieszenia procesu utraty kilogramów. Oczywiście, jak już pisaliśmy, pod warunkiem, że nie kładziemy się z pełnym żołądkiem ?STOWARZYSZENIE KLUB SPORTOWY ORION POZNAŃ

Zostaliśmy zarejestrowani dnia 06.07.2021
KRS 0000909878
NIP 7792528340
REGON 389378375

Partnerami Klubu są Miasto Poznań oraz Lokum Stonewall.

Wszelkie prawa do nazw, znaków graficznych i treści są zastrzeżone.
Ich wykorzystanie możliwe jest wyłącznie za pisemną zgodą Zarządu Klubu.