Tęczowa siatkówka łączy Poznań z Warszawą!

20/06/2021
Sparing 1

Pierwszy raz i na pewno nie ostatni. Na początku czerwca, w mieście Koziołków, drużyny poznańskiej, tęczowej siatkówki zmierzyły się w sparingu z warszawiakami. Nie pytajcie kto wygrał, bo w sumie zwycięstwo odnieśli wszyscy. Zakładany właśnie ORION, czyli Klub Sportowy LGBT w Poznaniu, zainaugurował swoje istnienie w spotkaniu na boisku z Warszawskim Klubem Sportowym VOLUP.

Dopracowane stroje, piłka profesjonalna, a chorągiewki zawodowych sędziów? tęczowe. Powstający właśnie ORION, a więc Klub Sportowy LGBT w Poznaniu, zaprosił na czerwcowy weekend sparingowy trzy drużyny warszawskiego Volup-u.

?Chcieliśmy się sprawdzić sportowo, ale i pokazać siebie na mapie organizacji LGBT w Polsce. To siatkówka połączyła kilkanaście osób w Poznaniu, a teraz pozwala na budowanie niesamowitych relacji z innymi tęczowymi sportowcami. To nasz debiut, więc jesteśmy podekscytowani? ? mówi Paweł Kardynia, prezes Klubu ORION Poznań.

Klub ORION będzie pierwszym w Poznaniu stowarzyszeniem sportu LGBT. Powstał po tym, jak kilku znajomych skrzyknęło się na mecz siatkówki. Potem dołączali inni i tak narodziła się idea wykraczająca poza siatkowe boisko. Teraz ORION chce rozwijać sportowe inicjatywy oraz pierwszy w kraju portal sportowy LGBT. Sukces sparingu z siatkarzami z Warszawy jest więc początkiem.

Warszawski Klub Sportowy Volup działa w Warszawie od ponad 13 lat oraz na dzień dzisiejszy prowadzi 5 sekcji sportowych! Na tym Zarząd nie kończy swoich planów oraz planuje sukcesywnie rozszerzać o kolejne aktywności sportowe, które będą służyć całej tęczowej społeczności, i nie tylko na arenie Warszawskiej, ale całego kraju.

?Tworzymy wyjątkową społeczność, do której stale dołączają nowe osoby. Sparing był potwierdzeniem tego sukcesu. Radość ze wspólnego tworzenia historii tęczowej siatkówki, zaangażowanie wszystkich naszych siatkarzy oraz integracja z warszawskim Volupem wywołały w nas najlepsze emocje. Jesteśmy zmobilizowani, żeby się rozwijać, grać więcej, jeszcze lepiej i zapraszać kolejnych chłopaków do sportowych aktywności? ? podsumowuje Dawid Abramowicz, wiceprezes Klubu ORION Poznań.

Na zaproszenie ORION?a, do Poznania przyjechało nieco ponad 20 zawodników Klubu Volup.

?W imieniu Volup-u chciałbym Wam jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować za zaproszenie, gorące przyjęcie, wspaniałą organizację oraz cudowną atmosferę – zarówno na boisku jak i podczas imprez towarzyszących? ? napisał do członków Klubu ORION, Darek Dziedzic ? skarbnik Klubu Volup.

Już wiadomo, że drużyny spotkają się na organizowanym w Warszawie przez Volup we wrześniu, kolejnej i już 13 edycji międzynarodowego turnieju gejowskiej siatkówki. W planach są też kolejne sparingi, nie mówiąc już o innych pomysłach na sportowe zmagania. W końcu będzie komu kibicować, w tym kraju? 😉

 STOWARZYSZENIE KLUB SPORTOWY ORION POZNAŃ

Zostaliśmy zarejestrowani dnia 06.07.2021
KRS 0000909878
NIP 7792528340
REGON 389378375

Partnerami Klubu są Miasto Poznań oraz Lokum Stonewall.

Wszelkie prawa do nazw, znaków graficznych i treści są zastrzeżone.
Ich wykorzystanie możliwe jest wyłącznie za pisemną zgodą Zarządu Klubu.