Nadchodzi święto tęczowej siatkówki

03/01/2023
Nadchodzi święto tęczowej siatkówki 1

W czerwcu 2023 roku do Poznania przyjadą siatkarskie drużyny LGBT+ z całej Polski. Klub Orion Poznań organizuje wydarzenie pod dumną nazwą ?Tęczowy Puchar Polski?, skierowane do klubów i nieformalnych drużyn grających w siatkówkę halową.

Takiego wydarzenia w Polsce jeszcze nie było. A zapowiada się świetnie. Krakowskie Dragon Balls, katowickie Chillli, warszawski Volup oraz oczywiście pierwszy poznański Klub Sportowy LGBT+, czyli Orion Poznań, spotkają się na początku lata 2023. Dołączą do nich nieformalne, ale grające razem w siatkówkę, drużyny LGBT+ z całej Polski. A to nie jedyna wyjątkowość Tęczowego Pucharu Polski.

?Korzystając z długiego weekendu, chcemy zaprosić do Poznania na granie w siatkówkę przez dwa dni. Pełne mecze oraz piątek z sobotą na granie, to schemat dotąd niespotykany na tęczowych turniejach siatkówki w Polsce czy zagranicą. Tęczowy Puchar Polski ma dać uczestnikom możliwości jakich dotąd nie mieli? ? podkreśla Paweł Kardynia, prezes Klubu Sportowego Orion Poznań.

Każdy mecz będzie też oceniany przez profesjonalnych sędziów, co również ma dać poczucie pełnego, siatkarskiego profesjonalizmu, na tym amatorskim spotkaniu roku!

?Dla uczestników przygotujemy wiele atrakcji dodatkowych, by ich pobyt na naszym wyjątkowym wydarzeniu, był naprawdę niezapomniany. Chcemy, by Tęczowy Puchar Polski zapisał się grubą czcionką na sportowej mapie Polski? ? dodaje Dawid Abramowicz, wiceprezes Klubu Sportowego Orion Poznań.

Rejestracja na Tęczowy Puchar Polski rozpocznie się na początku 2023 roku. Wszystkim zainteresowanym radzimy zapisać daty 9 do 11 czerwca, przypominając, że czwartek 08.06 jest dniem wolnym z racji święta Bożego Ciała. Warto więc zaplanować sobie wtedy długi, sportowy weekend. Do zobaczenia w Poznaniu?

 STOWARZYSZENIE KLUB SPORTOWY ORION POZNAŃ

Zostaliśmy zarejestrowani dnia 06.07.2021
KRS 0000909878
NIP 7792528340
REGON 389378375

Partnerami Klubu są Miasto Poznań oraz Lokum Stonewall.

Wszelkie prawa do nazw, znaków graficznych i treści są zastrzeżone.
Ich wykorzystanie możliwe jest wyłącznie za pisemną zgodą Zarządu Klubu.